Prohledat tento blog

středa 29. ledna 2014

TechBox - Vzduchový filtr

Datum původního publikování: 12.11.2007
Odkazy aktualizovány: 30.1.2014

Výměna vzduchového filtru


I když základní filtr poskytuje spousty vzduchu do motoru, jeho čelní část se zejména pro off-road použití rychle zanese nečistotami. Hodně lidí preferuje použití pro jejich motory TRX2.5R vzduchového filtru jako je Motor Saver Air Filter. Tak jak filtr příde z obchodu pasije parádne na T-maxxe, ale verze pro Revo má pár drobností jako je že filtr není umístěn na servo boxu kde má určené místo, hrdlo filtru může drobně drhnou o hlavní ozubené kolo. Proto vznikla následující úprava. Ani nevím kde vznikla, čí to byl nápad. Toto řesšení sem viděl u hodně lidí na různých místech. Nicméně, během několika minut můžete mít ten nejlepší filtr pro Revo.V první řadě budete potřebovat jeden Motor Saver filtr a jedeno Traxxas hrdlo vzduchového filtru, které již na modelu máte. Myslím si, že tuhle úpravu můžete udělat i s jinými filtry. Motor Saver filtr je nejčastější náhrada za základní a i ten použuju v ukázce jak na to.Nyní je potřeba udělat díru na zadní straně Motor Saver filtru. Díra bude mít průměr 22mm. Vrtání díry není praktické, muže poskodit fitr a tak sem se rozhodl označit si materiál který musím odstranit a použiju ruční frézku jako je například Dremel. Buďte trpěliví a odebírejte frézkou jen malé části materiálu.


Jakmile je díra zhotovena, jednoduše zasuňte hrdlo základního filtru do díry v Motor Saver filtru. Pokud jste díru vyrobili správně velkou a pravidelnou (22mm), pak vše bude dobře pasovat. V případě, že jste odebrali moc materiálu, mužete pro zajištění filtru použít chemoprén, tím oba díly utěsníte.

Jakmile upravíte díl filtru a části složíte dohromady, můžete filtr nainstalvoat na Revo. Nyní bude parádně sedět na původním místě jak má.

Poznámka překladatele: Kde koupit tento filtr?
Samotný filtr který obsahuje filtr s jednou naolejovanou vložku, hrdlo, sponku na uchycení hrdla ke karburátoru, zip pasku na uchycení hrdla k filtru, zde je odkaz na výrobce.
Doporučuji vám pokud se rozhodnete filtr koupit, kupte si rovnou minimálně jednu náhradní vložku at jí můžete rychle měnit a zaroveň získáte off-road ochranu například před blátem.


Novější varianta filtru: odkaz na towerhobbies.com
Náhradní 2 vnitřní vložky s vnější ochranou hledejte zde.
Extra ochrana kolem filtru odpuzující vodu a špínu : zde
Výrobce má pěkné video s vodou, ke shlédnutí je zde, doporučuji se podívat.

Stránky výrobce (odkaz vede na filtr pro Traxxas Revo): www.motorsaverfilters.com
A zde je odkaz na všechny produkty výrobce motorsaverfilters.com.


Původní stránka: Misbehavin' RC
Fotky jsou ze stránek Misbehavin' RC a z MotorSaverFilters.com

Žádné komentáře:

Okomentovat