Prohledat tento blog

středa 4. března 2015

Dakarka, osazení kabiny, korby a detaily podvozku

Po předchozím sestavení korby s plachtou je na na řadě spousty detailů na podvozku. Budu sestavovat výfuk a tlumič výfuku, tlakové nádoby brzd a palivové nádrže. Také blatníky a zadní nárazník. na řadu přijdou i hřídele náprav.
Nalepení kabiny a korby k podvozku vypadá zdánlivě jako snadný úkol, opak je ale pravdou. Řekl bych, že je to ta nejsložitější fáze, protože stačí málo nepřesnosti a model bude působit pokrouceným dojmem. nebude lícovat kabina s plachtou, což je vidět ihned.
Kabinu i korbu jsem opět nelepil najednou na jeden zátah ale postupně. Nejprve jednu stranu, pak druhou. A i každou stranu jsme dělal na etapy. Korba má 3 lepící plochy plus hřbet podvozku. Každou plochu jsem lepil zvlášť. Fotky jsem u toho nestíhal dělat, mám až finální podobu.

Optická kontrola, že kabina a plachta sedí a nepůsobí křivě. Sedí i rám. Mám z toho radost, myslím, že se to povedlo na jedničku.Pokračuji vystřihnutím a naohýbáním a sestavením dalších podvozkových částí.


Vyrobím hřídele náprav :o) Jsou ze špejlí a nabarvil jsem je na černo zažírací fixou na popisování CD. Alespoň tak fix dostal nové využití, když už se u nás CD nepoužívají.


Sestavil jsem i zadní nárazník a blatníky zadních náprav. Na blatnících jsem se docela zasekl. Někde jsem něco nejspíš špatně sesadil a kroutilo se to. Nakonec jsem to ale přesvědčil.

Příště jsou na řadě kola, lakování a finální sestavení.


Žádné komentáře:

Okomentovat